• Wpisów: 12
  • Średnio co: 237 dni
  • Ostatni wpis: 7 lat temu, 18:15
  • Licznik odwiedzin: 2 786 / 3086 dni
 
lenny
 
trening klikerowy powinien trwać od 30 do 60s.. tak! sekund! zaczęłam używać stopera i ze smutkiem stwierdziłam że nasze treningi trwają od 3 do 5minut.. za długo.. zdecydowanie za długo zdaniem trenerki..
wczoraj pierwszy trening z mierzonym czasem.. klikamy na kółeczka.. jedna strona, druga strona.. i koniec.. chwale psa i odchodzę, Lenny czeka.. chowam kliker Lenny czeka.. ściągam saszetkę ze smakami - Lenny smutny podchodzi i trąca mnie łapką.. niestety, treningu koniec.. pies jeszcze próbuje - targetuje płytkę, którą nieopatrznie zostawiłam, robi siad, leżeć, obrót.. daje łapę.. w końcu frustracja zwycięża.. zaczyna szczekać.. patrzy na mnie i szczeka tak przeciągle - tak szczeka rzadko..
zrobiliśmy przerwę.. trochę przeciągania, trochę przytulania.. i znów łapię za kliker - Lenny gotowy, skupiony i nakręcony na robienie czegoś.. jedno kółko, drugie kółko, trzecie kółko - no dobra, starczy na dziś.. po 15min znów łapię za kliker.. tym razem target.. tym razem dopracowujemy - teraz nagradzamy juz nie tylko nachylenie się nad celem czy pacnięcie łapą, teraz trzeba dotknąć nochalem albo podrapać - dłuższy kontakt jest chwalony.. smaki dajemy z ręki albo rzucamy.. po kilku chwilach - szok - Lenny nie chce smaka - on chce targetować, jak klikałam patrzał na mnie po czym znów zaczynał targetować..

biedny nie wymęczony pies..

Nie możesz dodać komentarza.