• Wpisów: 12
  • Średnio co: 237 dni
  • Ostatni wpis: 7 lat temu, 18:15
  • Licznik odwiedzin: 2 786 / 3086 dni
 
lenny
 
sachma: Blog poświęcony mojemu małemu szczęściu :)
CLEVER LENNY Lindeza FCI - czarny pudel miniatura - chyba :P

Na własnego psa czekałam coś koło 8lat.. 8lat marudzenia, jęczenia i wymyślania powodów dla których chcę psa, 8lat psiej manii, która teraz procentuje - znam większość ras, ich potrzeby i charaktery - przez 8lat szukałam psa dla siebie - rasy która będzie odpowiadać mi zarówno charakterem, poziomem inteligencji, aktywnością jak i wyglądem - przeszłam przez wiele, na prawdę wiele ras.. od staffika, przez grzywacza po owczarki belgijskie i dużego szwajcara.. bo i moje wymagania się zmieniały i coraz bardziej dostrzegałam finansową stronę psa - fakt że dużo wyjeżdżam i chcę żeby pies mógł mi towarzyszyć też miała duży wpływ, przede wszystkim na wielkość psa.
Wybór padł na pudla, rasa która spełniała moje wszystkie oczekiwania i nie miała dla mnie wad - zresztą nadal nie ma ;) są tylko drobne niedoskonałości z którymi dzielnie walczymy ;)

Wbrew pozorom, kupić pudla to nie taka łatwa sprawa - hodowli jest mało, miotów nie wiele - dużo psów nie przebadanych - a ja wychodzę z założenia że jak już mam brać zwierzę to z najlepszego możliwego miejsca - import odpadał, bo chciałam moc odwiedzać szczenie i obserwować jego rozwój na własne oczy, móc zobaczyć kilka razy matkę i poczuć atmosferę jaka panuje w domu hodowcy.
Padło na dwie hodowle - w obu psy przebadane, w obu wspaniałe hodowczynie i piękne psy.. później wybór padł na jedną z nich, bo ona była pewna że szczeniaki będą - Lenny urodził się w drugiej :P

Niespodziewanie szybko mój świat stanął na głowie :)

Lenny urodził się w Gdyni 04.03.2010 :)

215.JPG


był największym szczeniakiem z miotu :)

Przybierał i rósł a ja coraz bardziej zakochiwałam się w nim


303.JPG


Od początku zapowiadał się na wspaniałego psa


piesio4.jpg


ale wygląd to nie wszystko..

Im bardziej pokazywał się jego charakter tym bardziej cieszyłam się że będzie mój :)

Lenny jest pieskiem dużym, w wieku 4 miesięcy mierzy 34cm w kłębie - prawdopodobnie wyrośnie na średniaka. Jest uparty, bardzo inteligentny i zwinny :)

lenny5.jpg


Spełnia moje wszystkie oczekiwania względem psa - ma swoje za uszami, ale pracujemy nad tym :)

lenny22.jpg

Nie możesz dodać komentarza.